Erkek ve Kadının Saç Rehberi

Sıcak Makas Kesimi İle Sağlıklı Saçlara Kavuşun!

Sicak Makas Kesimi İle Saglikli Saclara Kavusun
0

Sıcak Makas Kesimi İle Sağlıklı Saçlar

Sıcak makas kesimi ile saç dökülmesi, uzamayan saçlar ve saç kırıkları gibi sorunları ortadan kaldırabilirsiniz. Peki sıcak makas nasıl uygulanır ve faydaları nelerdir. Hem erkek için hemde kadın için fayda sağlayacak bu makası yazımızda sizlere detaylı anlatacağız.

Sıcak makas kesim fiyatları ne kadar
                                 Sıcak makas kesimi, saç uzamasını hızlandırıyor

Sıcak makas nedir?

Sıcak makas saç kesiminde kullanılan bir araçtır. Almanya da bulunmuş ve son teknoloji olarak metal olan bölgeleri 110 dereceye kadar ısınması ile geliştirilmiştir. Saç kesiminde yeni bir devrim yaratan bir araçtır. Sıcak makas kesimi diğer makaslara göre farkı ise saçları gürleştirir, kalınlaştırır, kırıkları önler ve en önemlisi saç dökülmesini önler. Bu makasın sıcaklık derecesi saçın şekline göre ayarlanır.

Sıcak makas kullanımı nasıldır
                                                 Sıcak makas kullanımı nasıldır?

Sıcak makas kullanımı nasıldır?

Sıcak makas normal makaslara benzer. Tek farkı biri kablolu diğeri ise kablosuz dur. Sıcak makasın ısı ayarı kuru, ince telli ve kalın telli gibi bazı saç yapınıza göre ayarlanır. Sıcak makasın gösterge panelinde kesime başlamadan önce gerekli ayarlamalar kuaförünüz tarafından yapılır. Gözünüzü korkutmasın kullanımı gayet kolay bir makastır. Burada dikkat etmeniz gereken tek şey sıcak makasla kesim yaparken, kablosunun müşterinin önüne gelmemesidir. Ayrıca bu makas ne canınızı yakar, nede saç uçlarını yakar kesinlikle zararı yoktur faydası vardır. Kullandığınız günden itibaren saçınızdaki farklılığı hissedeceksiniz.

sıcak makas kullanımı
                                                       Sıcak makasın faydaları

Sıcak makas kesim fiyatları ne kadar?

Sıcak makas yatıranlar fiyatı konusunda genel olarak 75 TL ile 110 TL arasında değiştiğini söylüyor. Tabi bu durum kaldığınız şehre göre ve kuaförünüzün profesyonelliğine göre değişir.

Sıcak makasın faydaları nelerdir?

  • Saç dökülmesini önler.
  • Saç kırıklarını önler.
  • İnce telli ve zayıf saçları kalınlaştırır.
  • Saçları gürleştirir.
  • Saçı dış etkenlerden korur.

Sıcak makas yapan kuaförler hangileridir?

Sıcak makas pahalı bir cihaz olduğu için pek çok şehirde bulamayabilirsiniz. Sıcak makas kullanan kuaförler Ankara, Denizli, İstanbul, İzmir, Adana, Antalya gibi büyük şehirlerde bulabilirsiniz. Bu cihazın fiyatı 3 milyar ile 5 milyar arasında değişmektedir. Bulunduğunuz şehirde yapan kuaförler varsa yorum kısmında belirtebilirsiniz.

Evde sıcak makas yapılır mı?

Evde sıcak makas kesimi pek doğru bir seçim değildir. Bu konuda ne kadar tecrübeli olursanız olun kendi kendinize saç kesimi yapmakta zorlanırsınız. Özellikle sıcak makas kesimi yaparken bu durum sizi zorlayabilir.  Size tavsiyem bu işi yapan kuaförünüz ile sıcak makas kesimi yapın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.