Ana Sayfa / Saç Ekimi / Saç Ekimi Yaptıranlar İle Doğru Yerde Saç Ekimi Yaptırın
saç ekimi yaptıranlar

Saç Ekimi Yaptıranlar İle Doğru Yerde Saç Ekimi Yaptırın

Saç Ekimi Hakkında Detaylı Rehber

Saç ekimi yaptıranlar ile temasa geçtik, yorumları ve önerileri ile bizlere aktardılar. Saç ekimi nerede yapılmalı, saç ekimi FUE tekniği nasıl yapılır ve saç ekimi fiyatları gibi detayları saç ekimi yaptıran 4 arkadaşımızın önerileri ile sizlere açıklayacağız.

saç ekimi yorumları

Saç ekimi nerede yapılmalı?

Saç ekimi yaptırmadan önce yapılması gerekenler var. Saç ekimi işlemi için acele etmeyin. Bu işlemi yapan profesyonel hastane araştırması yapın. Mesela 5 veya 10 adet hastane olabilir. Bu hastaneleri arayarak saç ekimi hakkında detaylı bilgiler alın. Bu hastaneleri saç ekimi yorumları veya saç ekimi yaptıranlar diye google da veya forumlarda aratın. Bu forumlarda saç ekimi yaptıranlar ile temasa geçin bu konuyla ilgili bilgiler alın görüşlerini sorun. Ardından bu hastanelerin saç ekimi tekniği nasıl hangi teknikleri kullanıyorlar bunları analiz edin. İrtibata geçtiğiniz hastaneler mutlaka size ücretsiz saç analizi için davet edeceklerdir.

en iyi saç ekimi yapan hastaneler

Eğer saç dökülmesi sorunu varsa ve bu yoğunsa durdurmak için size saç mezoterapisi önerebilir. Eğer kellik varsa saç ekimi önerir. Doğrusu da budur zaten ama bazı hastaneler bu işi uzatarak size şunu deneyelim size bunu uygulayalım derler ama garanti vermezler. Bu tür hastaneler sıkıntılıdır dikkat edin amaçları sadece size bir şeyler satmak, memnun etmek değil. Bu tür hastaneler yaptıkları işin garantisini vermedikleri gibi herhangi bir sorunda sorumluluk da kabul etmezler. Unutmayın saç ekimi bir kere yapılır ve ömür boyu dökülmezler.

Hangi saç tekniği kullanılmalı? 

Saç ekiminde FUE tekniğini sizlere önerebilirim. Peki FUE yöntemiyle saç ekimi nasıl yapılır size bununla ilgili kısaca bilgi vereyim. FUE tekniği ile saç ekimi kişinin iki kulak arasında bulunan saç tellerini tek tek alınarak kel olan bölgeye ekimi ile gerçekleşen yöntemdir. Size FUE tekniğini önermemin sebebi ise diğer yani FUT yöntemin ensenizdeki bölgeyi şerit şeklinde alması ve ensenizde iz bırakmasından ve pek sağlıklı bir işlem olarak görmediğimdir. FUE saç ekimi zor ve uzun bir işlem olsa da FUT tekniğine göre kaliteli ve sağlamdır.  Ayrıca vücut kıllarından saç ekimi sadece FUE tekniği ile yapılıyor.

Saç ekimi fue yöntemi nasıl yapılır

FUE yönteminin avantajları 

  • İz bırakmaz
  • çabuk iyileşir
  • İz olmadığı için saçlarınızı kısa kestirebilirsiniz
  • Az kanama ve az ağrı olur
  • Vücut kıllarından saç ekimi sadece FUE tekniği ile gerçekleştirilmektedir.

Saç ekimi fiyatları ne kadar?

Saç ekimi fiyatları 2017 yılına bakacak olursak ortalama 2500 TL ile 8000 TL arasındadır. Tabi bu hastaneden hastaneye, yapılacak tekniklere göre değişiklik göstermektedir. Bazı hastaneler greft sayısına göre fiyat belirler bazıları ise kaç greft ekilirse ekilsin tek fiyat söyler. Analiz ettiğiniz ve güvendiğiniz hastaneleri gezerek fiyat araştırması yapın. Sizi şu kısımda uyarmak istiyorum. Sakın ucuz diye kapılmayın pahalı diyede kaliteli demeyin. Çünkü saç ekimi bir kere yapılır ve ömür boyu dökülmezler. Yani bazı saç ekimi yapan hastaneler ucuza yapıyorlar tabi sende ucuz diye yaptırıyorsun bir bakıyorsun ki saç kökü tutmamış dökülmüş, saç ekildiği çok belli ve saçı tararken sağa yatırırsınız sağa yatmaz sola yatırırsınız sola yatmaz. Bunlar çok önemli hususlar. Ama fiyatın önemli olduğu kadar da saç ekimi yapan doktorunda önemli olduğunu belirtmek isterim. Ayrıca saç ekimi yapan hastanelerin kataloglarında saç ekimi yaptıranların önceki ve sonraki resimlerine bakın doğal mı duruyor yoksa saç ekimi yapıldığı belli mi? Mesela benim bir arkadaşım saç ekimi için 6500 TL verdi ve Türkiye’nin en çok tanınan saç ekimi merkezinde. Ama memnun değil. Çünkü saç ekimi yapıldığı o kadar belli ki yaptırmasa daha iyiydi. Yani burada paradan önce hastanenin tecrübesine bakın derim.

Hakkında Saçkolog

Saçkolog.com; Erkek saç sorunları üzerine odaklanarak kullanıcıdan aldığı bilgiler ile saç sorunları üzerine yaptığı araştırmadan yola çıkarak en doru bilgiyi okurlarına ve ziyaretçilerine ulaştırmayı amaçlar.

Ayrıca Kontrol Edin

Kerastase Specifique Bain Prevention Şampuan

Kerastase Specifique Şampuanı Kullandım İşte Sonuçlar!

Kerastase Specifique Bain Prevention Şampuan Kerastase specifique bain prevention şampuanını saç dökülmesi, saçımda incelme ve …

Saç dökülmesini nizoral şampuan ile durdurdum

Nizoral Şampuan Nedir? Saç Dökülmesinde Etkili mi?

Nizoral Şampuan Nedir? Saç Dökülmesini Durdurduğu Doğru mu? Nizoral şampuan, bir medikal şampuan dır. Bu …

erkek saç bakım markaları

Erkek Saç bakımı Nasıl Yapılır ve Önerilen Tavsiyeler

Erkek Saç bakımı Nasıl Yapılır Erkek saç bakımı için yapılması gereken doğru kozmetik ürün seçimi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir