Ana Sayfa / Saç Dökülmesi / Zenagen Şampuan Saç Dökülmesinde Etkili mi?
Zenagen şampuan fiyatı

Zenagen Şampuan Saç Dökülmesinde Etkili mi?

Zenagen Şampuan Saç Dökülmesinde Dht Hormonunu Engeller mi?

Zenagen şampuan, saç dökülmesi üzerinde en büyük etken olan Dht hormonunu gerçekten durduruyor mu? Saç dökülmesi zenagen şampuanla tarihe mi karışıyor. İşte bu sorulara bu yazımızda açıklık getireceğiz.

Saç dökümesi ve DHT oluşumunu zenagen şampuan engeller mi?

Saç dökülmesi genel olarak %95 Dht’ye bağlı dökülmeleridir. Yani genetik dökülmeden kaynaklıdır. Diğer %5 oranı ise mevsimsel, kozmetik ürünler ve stresse bağlı dökülmeleridir. Bu sorun tüm erkeklerin korkulu rüyası haline geldi. Şimdi sizlere Dht hormonundan kaynaklı saç dökülmesi sorununu yaşayan biri olarak kullandığım şampuan hakkında bilgi vereceğim. Dht baskılayıcı olarak bildiğim ve tanıtımı ile ilgi uyandıran Zenagen şampuanı, 2012 yılında Men’sHealth dergisini okurken fark ettim. Dergide “işe yarar demiştik” sloganıyla beni büyüleyen ve güvenimi arttıran açıklaması ile aklımda kalıcılığını sağlamıştı. Fakat ürünü almadım. Aradan 2 sene geçti ve saç dökülmesi gittikçe artmaya başladı. Ardından Zenagen şampuan aklıma geldi ve Türkiye deki sitesinden siparişi verdim. Şampuan 236 ml ve 2015 senesinde fiyatı 125 TL idi. Bir şampuanın bu kadar pahalı olması sizi şaşırtmış olabilir. Ürün gelir gelmez kullanım talimatlarını okudum ve kullanmaya başladım. 3 aylık bir kullanımdan bahsediyor. 3 aylık düzenli kullanmama rağmen faydası yok diyebilirim. Ancak Amerika’da satılan zenagen ile aynı değil. Amerika’da satılan zenagen, kutu olarak Türkiye’de satılan zenagen’den çok farklı ve pahalıdır. Türkiye sitesinden şimdiki fiyatına bakabilirsiniz. Zenagen şampuanın Türkiye’deki sitesinde yer alan 2017 fiyatı ise 235 TL‘dir.  Şampuanı zenagen.com.tr sitesinden inceleyebilir ve güncel fiyatlarına bakabilirsiniz. Yada Google’da zenagen şampuan yorumları, zenagen kullanıcı yorumları, zenagen şampuanın DHT üzerindeki etkisi gibi aramalar yaparsanız sağlıklı sonuçlar çıkacaktır.

Sonuç olarak

Amerika da satılan zenagen şampuan ile Türkiyede satılan zenagen arasında hem kutu olarak hem görüntü olarak ve fiyat olarak büyük farklılık vardır. Ben Türkiye’deki zenagen şampuanı aldım. Kullanımın da aynen anlatıldığı gibi kullandım 3 ay yetti fakat hiç bir faydasını görmedim.

zenagen şampuan neden kapatıldı mı

Resimde de gördüğünüz gibi ikisi de farklı ve ben Türkiye de satılan zenagen şampuandan aldım ve faydasını görmedim. Fakat Amerikada‘ki zenagen’i denemedim çok pahalı, 178 ml zenagen şampuan 59.90$ ve 1 litre olanın fiyatı ise 225$‘dır. zenagen.com Amerika sitesinden ürünlere bakabilirsiniz. Ben size kullandığım zenagen şampuan hakkında edindiğim tüm bilgileri aktardım. Yine tercih sizin sağlıcakla kalın

Hakkında Saçkolog

Saçkolog.com; Erkek saç sorunları üzerine odaklanarak kullanıcıdan aldığı bilgiler ile saç sorunları üzerine yaptığı araştırmadan yola çıkarak en doru bilgiyi okurlarına ve ziyaretçilerine ulaştırmayı amaçlar.

Ayrıca Kontrol Edin

Saç dökülmesini nizoral şampuan ile durdurdum

Nizoral Şampuan Nedir? Saç Dökülmesinde Etkili mi?

Nizoral Şampuan Nedir? Saç Dökülmesini Durdurduğu Doğru mu? Nizoral şampuan, bir medikal şampuan dır. Bu …

Sıcak makas kesimi nasıl yapılır

Sıcak Makas Kesimi İle Sağlıklı Saçlara Kavuşun!

Sıcak Makas Kesimi İle Sağlıklı Saçlar Sıcak makas kesimi ile saç dökülmesi, uzamayan saçlar ve …

saç ekimi yaptıranlar

Saç Ekimi Yaptıranlar İle Doğru Yerde Saç Ekimi Yaptırın

Saç Ekimi Hakkında Detaylı Rehber Saç ekimi yaptıranlar ile temasa geçtik, yorumları ve önerileri ile …

4 Yorumlar

 1. Bu şampuanı çok merak ediyordum. Saç dökülmesi yaşayan biri olarak ve Dht hormununu baskılamak için zenagen şampuanı fark ettim. Bir kaç forum zenagen şampuan hakkında yazmış ama hiç biri sizinki kadar tatmin etmedi. Gerçekten teşekkür ederim.

 2. Merhaba Kardeşim,

  Çok güzel değerli bir sayfa hazırlamışsın.

  Umarım bilgilerin devam eder ve
  sayfanın gerçek değeride yakın
  zamanda anlaşılır.

  Avustralya’dan selamlar..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir