Erkek ve Kadının Saç Rehberi

PRP Saç Tedavisi İle Kelliğe Son mu?

Prp saç dökülmesini durduruyor mu
0

PRP Saç Tedavisi İle Tarihe mi Karışıyor?

PRP saç tedavisi, %95  DHT’ye bağlı saç dökülmesini durdurduğu yönünde yazılar bulunmakta. PRP saç tedavisi yönünde ne kadar etkili yazımızda açıklıyoruz.

PRP saç tedavisi öncesi ve sonrası
                                                   PRP saç tedavisi öncesi ve sonrası  

PRP saç dökülmesi tedavisi işlemini nerede yapmalıyım?

En önemli unsurlardan biriside PRP saç tedavisini yapacağınız hastahanedir. Bu işi yapan bir çok hastane var ama ne yazık ki  bazıları işini hakkıyla yapmıyor. Bazıları da bu işi iyi bilmiyor. Elbette kaliteli bu işi yapan hastanelerimizde var ama tabi bunları bulmak için araştırmamız gerek. Google‘da prp saç tedavisi yorumları, prp saç tedavisi sonuçları ve prp tedavisi yaptıranlar gibi arama yaparsanız bir çok sağlıklı sonuçlar elde edersiniz.

 

 Google arama PRP saç tedavisi yorumları
                                              Google arama PRP saç tedavisi yorumları                             

Bir çok forumda kullanıcı yorumlarına rastlarsınız ve bu tedaviyi yaptıran kişilerden detaylı bilgide alabilirsiniz. Forumda tedaviyi yaptıran kişilerin gittiği hastaneler, ücretleri, nasıl yapıldığı ve hatta PRP saç tedavisi öncesi ve sonrası fotoğraflarına da rastlayabilirsiniz. Bu durum nasıl bir hastanede tedavi olacağınıza büyük etki edecek ve yol rehberi olacaktır.

Prp Saç Tedavisi Fiyatları Önemli mi?

Tabi ki önemli, çünkü bazı hastaneler seansını 100 TL’ye yaparken bazıları ise 750 TL’ye yapıyor. Sizce bu şüpheli bir durum değil mi?

Prp saç tedavisi fiyatları
                                                   Prp saç tedavisi fiyatları

Öncelikle size fiyatı düşük olandan bahsetmek istiyorum. Bunları sıralamak gerekirse

  • Müşteriler tedaviden memnun kalmamış olabilir.
  • Tedaviyi yapan hekimler yeteri tecrübeye sahip olmayabilir
  • Tedavide kullanılan ilaçların kalitesi düşük maliyeti ucuz olabilir.

Fiyatı pahalı olandan bahsetmek istiyorum. Bunları sıralamak gerekirse

  • Tedaviyi yapan hastane tecrübeli ve kaliteli olabilir.
  • Müşteriler tedaviden memnundur ve çevrelerine tavsiye ediyor olabilir.
  • Tedavide kullanılan ilaçların kalitesi yüksek ve maliyeti pahalı olabilir.

Tabi bunlar bilgilendirme amaçlıdır. Tabi yazının sonuna doğru bu noktayı tam olarak anlayacaksınız.

PRP Tedavisini Hangi Hastanede Yaptırdım?

İşte bu noktada dahada aydınlanacaksınız sonuna kadar okumanızı tavsiye ederim ve kararlarınız dahada değişecek  

 Prp saç dökülmesi tedavisini nerede yapmalıyım
                                Prp saç dökülmesi tedavisini nerede yapmalıyım                       

Bende saç dökülmesi sorunu yaşayan biri olarak bu konuyu araştırdım ancak kullanıcı yorumlarını okumadan hastanelerin sitesinden tedavinin faydalarını okudum. Fakat yanlış yapmışım. Bir gün çalıştığım yerden izin aldım. PRP saç dökülmesi tedavisi fiyatlarını öğrenmek için İstanbul‘un ilçesi olan Ataşehir, Altunizade, Kadıköy gibi yerlerde bulunan bir kaç hastaneye giderek PRP saç tedavisi fiyatları hakkında bilgi aldım. Seansına kimi 750 TL kimi 600 TL kimisi ise 500 TL dedi sadece 1 seansına, yine bir gün İstanbul’un Bakırköy ilçesinde gezerken Yaşar Hastanesi adında bir hastanenin önünde PRP tedavisini tanıtan bir arkadaş beni durdurarak tedavimiz incelemek istemez misiniz? diyerek beni içeri davet etti.  Bende saç dökülmesi sorunu yaşayan biri olarak kabul ettim. Tedavi yapan kişi ile görüştüm. Bundan eminim tedaviyi yapan kişinin doktora benzer bir yanı yok. Nasıl mı anladım? Adamın giyinişi, konuşması, tecrübesizliği beni şüphelendirdi. Fiyatı sordum seansı 150 TL dedi. 4 seans yapacağız 600 TL vereceksiniz dedi. Peki saç dökülmesi kaç seansta durur dedim. 3 seansta durdururuz diye kesin bir yanıt verdi. Ben de çok uygun diye kabul ettim.

Prp tedavisini hangi hastanede yaptırdım
                                             Prp tedavisini hangi hastanede yaptırdım                              

Tedaviyi yaptırmaya gelince bir gün yaptırmak için randevu aldım. Tedaviyi yapacak kişi benden kan aldı ve bir makineye koyarak kan ile plazmayı birbirinden ayırdı. Plazma dediğim sıvı ve rengi sarıdır. Bunu şırınga yardımıyla seyrelmiş olan bölgelere enjekte etti. Bugün duş almamam için beni uyardı. İkinci gün geldiğimde ise benim PRP tedavimi bir bayana yaptırdı. Fakat bayan cidden bu işten anlıyordu. Üçüncü seansta ise orada bulunan danışmana yaptırdı. Nasıl olur diyorsanız. Ben hastaneye her geldiğimde masanın başında yer alan o kız gelen hastalara gidecekleri departmanları gösteriyor ve not alıyordu. O sırada boşa para verdiğimi ve 150 lira için değmediğini anladım. Tedaviyi yapan adam kıza 1 kere gösterdi ve arkadaş seninle ilgilenecek diye o kıza verdi iğneyi kendisi de dışarı çıktı. Kız sıvıyı deriye nüfuz edemiyordu çünkü acır diye korkuyordu ve hiç böyle bir durumla karşılaşmamıştı. Sıvı saçımdan alnıma akıyordu. İkinci seansta bulunan bayan ise hem acıtıyordu hemde sıvıyı deriye nüfuz ediyordu.

Sonuç olarak

Yani anlayacağınız ucuz diye kabul edip tecrübesiz insanlara yaptırdım ve PRP dedikleri tedavinin faydasını göremedim. Belki kesin işe yarıyordur. Çünkü bunlar tecrübesizdi. Size tavsiyem ucuz demeyi pahalı demeyi üşenmeden her ikisini de araştırın. Emin olmadan da tedaviye yeşil ışık yakmayın. Sağlıcakla kalın…..

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.