Erkek ve Kadının Saç Rehberi

Nizoral Şampuan Nedir? Saç Dökülmesinde Etkili mi?

0

Nizoral Şampuan Nedir? Saç Dökülmesini Durdurduğu Doğru mu?

Nizoral şampuan, bir medikal şampuan dır. Bu şampuan genel olarak kullanıldığı alan mantar tedavisi, saç derisinde kaşınma ve kepeklenme gibi tedavilerde doktor tavsiyesi üzerine kullanılmaktadır. Son zamanlarda saç dökülmesi üzerinde oldukça etkili olduğu bilinmektedir. Şimdi sizlere Nizoral şampuanın saç üzerindeki etkilerini açıklayacağız.

Nizoral Şampuan ve DHT Hormonunu Durduran Yiyecekler

Kullanıcı: Gökhan Arslan

Merhaba arkadaşlar ben Gökhan uzun zamandır saçımda dökülme meydana geliyordu. Doktora gittim bana bir karışım önerdi. Ne kan testi nede saç derisinde bir inceleme yaptı. Kafasına göre bir şey yazdı verdi. Ben doktora; kan testi yapmadan deriyi incelmeden neye göre bu ilacı veriyorsunuz dedim. Doktor bir deneyin sonuçları görmeden bir şey diyemem dedi. Yani soruma cevap alamadım. Kullandım daha çok döküldü. Ardından saç dökülmesini durdurduğunu ve doğal olduğunu vaat eden bitkisel şampuan kullandım onunda faydasını görmedim. Bendeki saç dökülmesi halen devam ediyordu. Sonra başka bir doktora gittim, bana kan testi yaptı ve genetik bir dökülme olduğunu söyledi. Yani DHT hormonuna bağlı bir dökülme, yine saç dökülmesini durdurmak için araştırmalar yaptım. Yabancı forumları inceledim ve ardından Youtube de saç dökülmesini durduran yabancı kişilerin videolarını izledim. Çoğunluğu nizoral şampuan kullanımı konusunda ısrarcıydı. Daha önce bir arkadaşımdan saç dökülmesinde nizoral medikal şampuanın büyük etkisi olduğunu duymuştum fakat kulak asmamıştım. Ayrıca bu yabancı videoda DHT hormonunu yani (Genetik Dökülme) durduran yiyecekleri de kullanmamızı tavsiye ediyordu. Hem şampuan hem yiyecekleri aldım. Şimdi sizlere nasıl fayda gördüğümü açıklayacağım.

Nizoralşampuan DHT hormonuna bağlı dökülmeyi durdurdu.

Nizoral Şampuan ve DHT Hormonunu Durduran Yiyecekler

Nizoral şampuanı eczaneden temin ettim. Nizoral şampuanın fiyatı 7.50TL‘dir. Ardından DHT hormonu engelleyen 7 besin adlı yazıyı okudum. Bunlara erişmek kolay ve ülkemizde mevcuttur. Saç dökülmesini durdurmada etkili olan madde şampuanın içindeki konazol maddesidir. Şampuanı 2 günde 1 kullanıyoruz ve şampuan saçımızda 5dk beklesin kullanırken saçımızı ılık suyla duruluyoruz. Ayrıca yanında Kerastane SPECIFIQUE adlı şampuanı kullanıyorum. Önce Kerastane SPECIFIQUE adlı şampuanla yıkıyorum ve duruluyorum. İkinci olarak Nizoral şampuan ile 5dk bekletip duruluyorum. Böylece saçımda sertleşme olmuyor. Ayrıca günlük olarak düzenli bir şekilde saç derime 5 dk boyunca masaj yapıyorum. Tabi saç tellerinizi kırmadan sadece deriye odaklanarak yapın. Bu arada DHT hormonunu durduran yiyecekleri düzenli olarak tüketmeyi unutmayınız. 2.5 ay içerisinde bu şekilde saç dökülmemi yavaşlattım neredeyse dökülmüyor umarım işinize yarar. Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim sağlıcakla kalın……

 

 

 

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.