Erkeğin Saç Rehberi

DHT Hormonu Engelleyen 7 Besin!

DHT Hormonu Nasıl Engellenir?

DHT hormonu, saç dökülmesi üzerinde %95 oranında etkisi vardır. Peki DHT hormonu nasıl engellenir veya nasıl durdurulur. İşte size DHT hormonu engelleyen 7 besin öneriyoruz.

DHT Hormonu Engelleyen 7 Besin!

DHT hormonu, genetik saç dökülmesini tetikleyen hormondur. DHT hormonu engellemek için bir çok ilacın kesin sonuç gibi vaatlerde bulunarak önleyeceğini belirtiyor. Genel olarak DHT blocker, DHT önleyici ve DHT yok edici gibi vaatler ile insanları aldatmaya çalışan bazı firmalar vardır. Araştırmadan güvenmeden hiç bir ilaç almayın yoksa olan saçınızı da kaybedebilirsiniz. Ben size doğal olan günlük hayatımızda da tükettiğimiz ve bunların cidden DHT engellemede etkili olduğunu bilmediğimiz 7 besini sizlerle paylaşacağım ve bu besinler kullanıcı yorumları doktorların önerileri ve yabancı forumlarda araştırılmış  ve faydası görülmüştür.

DHT Hormonu Azaltan 7 Besin!

1) Kabak Çekirdeği

Amerikalı bir doktorun araştırmasına göre kabak çekirdeği tüketenlerin DHT üzerinde bir baskı oluşturduğunu gözlemlemiştir. Amerikalı doktor kabak çekirdeğini düzenli kullanımında DHT üzerindeki baskılayıcı etkisini gösterecektir. Bu durum ayrıca sorunu yaşayan kişiler tarafından da denenmiş ve fayda görmüştür.

DHT hormonunu azaltma

2) Mango

Mangonun DHT oluşumunu azaltmada etkisini gösteren içindeki fazla miktarda bulunan C ve E vitaminidir. Eğer mango için maddi durumunuz yetersiz kalırsa C ve E vitamini alarak da kullanabilirsiniz.

Man DHT hormonunu durduruyor

3) Kıvırcık Lahanası (Kale)

Süs lahanasında yüksek miktarda mineral ve çinko içerir. Bu vitamin ve mineraller DHT oluşumunu da büyük ölçüde azaltacaktır. Ayrıca süs lahanasının içerisinde izotiyosiyanatlar da bulunur. Anti kanser önleyici olan izotiyosiyanatlar, saç dökülmesine yol açan DHT oluşumunu engeller.

DHT baskılayıcı besinler

4) Yer Fıstığı

DHT hormonunu engelleyen yiyecekler arasında yer fıstığı da bulunuyor. L-lysine ve biotin içeren bu besin, DHT inhibitörleri üzerinde baskılayıcı etkisi vardır. Ayrıca yer fıstığında bulunan demir ve bakır  kafa derisini besleyerek saçın güçlenmesini ve beslenmesini sağlar.

DHT hormonunu durdurma

5) Karpuz

Size ne kadar şaşırtıcı gelse de, kapuz DHT hormonunu azaltma da etkili olduğu kullanıcılar ve uzman doktorlar tarafından tespit edilmiş ve önerilmiştir. İçerisinde C vitamini, B6 vitamini ve B12 vitamini bulunmaktadır. Ayrıca bir çok yabancı forumlarda youtubeda da bu konu ilgili açıklamalar yer almaktadır.

DHT yok edici

6) Domates

Antioksidan ve C vitamini içeren domates, DHT hormonunu baskılayan bitkiler içerisinde etkisini göstermiştir. Hasarlı saç foleküllerini onararak saçın gelişmesine engel olan DHT’yi engeller.

DHT yok eden besinler

7) Badem

Güçlü bir DHT inhibitörü diyebilirim. İçerisinde amino asit olarak bilinen yüksek miktarda L-lysine içerir. Ayrıca saçın çok sevdiği protein deposudur. Saç oluşumunu güçlendirmek için günde 6-7 adet tüketmeniz yeterlidir.

Saç dökülmesi nasıl durur

Bu ürünler yabancı forumlar ve bir çok dergide önerilmiş kullanıcılar tarafından denenmiştir. Etkisini kanıtlamış ürünlerdir. Doğal ürünler olduğu için yan etkisini de görmezsiniz gönül rahatlığı ile tüketebilirsiniz. Sağlıcakla kalın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.